"Enter"a basıp içeriğe geçin

Behzat Ç Karakteri

Last updated on Aralık 26, 2020

Behzat Ç karakteri, Türk sinema ve Dizi sektörüne damga vuran kurgusal karakterlerden biri olarak kabul edilmektedir. Dönemin en dikkat çeken karakterlerinden biri olan Behzat Ç, Erdal Beşikçioğlu tarafından canlandırılmaktadır. Peki, Behzat Ç isimli karakteri canlandıran Erdal Beşikçioğlu kimdir? Merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz ayrıntılı ve bir o kadar da detaylı bir şekilde gelin birlikte inceleyelim.

Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

Türk sinema ve dizi sektörünün unutulmaz oyuncularından biri olan Beşikçioğlu kariyerine 1995 yılında Özel Hayatlar isimli tiyatro oyunu ile başlamıştır.

Tiyatro dünyasında kısa süre içerisinde kendini kanıtlayan oyuncu, 2003 yılında Tatlı Hayat dizisi ile birlikte dizi sektörüne adım atmıştır. 2003 Yılından beri 16 farklı dizi de yer alan Erdal Beşikçioğlu, Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi isimli dizi ile birlikte çıkışa geçmiştir.

Behzat Ç karakteri ile özdeşsen Erdal Beşikçioğlu, 2006 yılında Barda filmi ile sinema sektörüne adım atmıştır. Sinema sektöründe de şöhret basamaklarını hızla tırmanan oyuncu, günümüze kadar 14 farklı film de rol almıştır.

Tarihler 2009 yılını gösterdiğinde Bir Delinin Hatıra Defteri isimli tiyatro eseri ile ödül alan oyuncu, daha sonra 2012 yılında Behzat Ç isimli kurgusal karakter ile iki farklı ödülün de sahibi olmuştur.

Dönemin en dikkat çeken oyuncularından biri olan Erdal Beşikçioğlu, Gençlerbirliği Spor Kulübünün efsane başkanı İlhan Cavcav’ın da yiğenidir.

Behzat Ç Karakteri ve Özellikleri

Behzat Ç Karakteri ve Özellikleri

Behzat Ç karakteri, Erdal Beşikçioğlu tarafından canlandırılan ve tamamen kurgusal olan özel bir karakterdir. 1985 Yılında mezun olan Behzat Ç, cinayet büroda görevli olan ve kendine has yöntemleri bulunan bir polistir.

Kendine has olan yöntemleri ile birlikte zanlılara karşı farklı sorgulama yöntemlerini kullanmaktadır. Her ne kadar görevinde oldukça sert bir yapıya da sahip olsa Behzat Ç, aynı zamanda arkadaşlarına karşı oldukça dost canlısıdır.

Gençlerbirliği taraftarı olan Behzat Ç, kendine özel ve A harfinin bulunduğu özel bir teşbihe de sahiptir. Ekibinde yer alan arkadaşları ile birlikte farklı cinayet olaylarını çözmek ile yükümlüdür. Behzat Ç her ne kadar kurgusal bir karakter de olsa dizi sektörüne damga vurmuştur.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir