"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bihter Karakteri

Last updated on Aralık 13, 2020

Bihter karakteri, Türk dizi tarihinde önemli bir yer tutan ve Aşkı Memnu dizinde yer alan kurgusal bir karakterdir. Dizi tarihinin en önemli kurgusal karakterlerinden biri olan Bihter Ziyagil’ e Beren Saat hayat vermiştir. Peki, 2008 yılında Bihter Ziyagil karakterini canlandıran Beren Saat kimdir? Merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz ayrıntılı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Beren Saat Kimdir?

Beren Saat, 1984 tarihinde Ankara da dünyaya gelmiştir. Türk sinema ve dizi tarihinin en önemli oyunculardan biri olarak gösterilen ünlü oyuncu, 2004 tarihinde yayınlanan Aşkımızda Ölüm Var adlı dizi ile sektöre ilk adımını atmıştır.

Kısa süre içerisinde dizi sektöründe adından söz ettiren Beren Saat, Aşkı Memnu dizinde gösterdiği unutulmaz oyunculuk deneyimi ile izleyicinin dikkatini çekmiştir.

2016 Yılına kadar farklı yapımlarda görev alan ünlü oyuncu, günümüzde ise kariyerine dijital ortam da devam etmektedir. Özellikle 2019 yılında Netflix platformunda başlayan Atiye dizisi ile tekrar gündeme gelen ünlü oyuncu ayın zamanda seslendirme sanatçısı olarak da çalışmalarına devam etmektedir.

Seslendirme sanatçısı olarak da faaliyetlerine devam eden ünlü oyuncu 2010 yılında vizyona giren Oyuncak Hikayesi 3, 2012 yılında vizyona giren Cesur filmi ve 2015 yılında vizyona giren Minyonlar filminde de görev almıştır.

Bihter karakteri ile en iyi kadın oyuncu ödülünü üst üstte 2 defa alan ünlü oyuncu, kariyeri boyunca sayısız başarı elde etmiştir. 2014 Yılında Kenan Doğulu ile dünya evine giren Beren Saat, sanat yaşantısına hız kesmeden devam etmektedir.

Bihter Karakteri ve Yapısı

Bihter Karakteri ve Yapısı

Bihter karakteri, Aşkı Memnu dizinde yer alan özel bir karakterdir. 1975 Yılında Müjde Ar tarafından canlandırılan bu karaktere günümüzde Beren Saat hayat vermiştir. Babasının ölümünden annesini sorumlu tutan Bihter, bir gün yanlızlık ve hüzün ile birlikte Adnan bey ile karşılaşır.

Adnan bey ile evli olan Bihter, Adnan beyin yiğeni ile aşk yaşamaya başlar. Fakat, Behlül’ ün farklı biri evlenmesine katlanamayan Bihter bunalıma girer ve ani bir şekilde intihar eder. Konusu ve karakter yapısı ile oldukça farklı bir yapıya sahip olan Bihter karakteri, kuşkusuz Türk televizyon tarihinin en dikkat çeken kurgusal karakterlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir