"Enter"a basıp içeriğe geçin

Burhan Altıntop Karakteri

Last updated on Aralık 13, 2020

Burhan Altıntop karakteri, Türk dizi tarihinin en sevilen karakterlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Avrupa Yakası isimli dizinin 3.sezonundan itibaren izleyicinin karşısına çıkan bu karakteri Engin Günaydın tarafından canlandırılmıştır.

Kısa süre içerisinde büyük ilgi gören ve sevilen Burhan Altıntop’un davranışlar ve şakaları halen günümüzde reel hayatta kullanılmaktadır. Peki, Burhan Altıntop karakteri ile özdeşsen Engin Günaydın kimdir? Merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz en ince ayrıntısına kadar gelin birlikte inceleyelim.

Engin Günaydın Kimdir?

Engin Günaydın, 29 Ocak 1972 tarihinde Erbaa ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk sinema ve dizi tarihinin en önemli oyuncularından biri olarak kabul edilen Günaydın, Bir Demet Tiyatro adlı proje ile birlikte televizyon hayatına başlamıştır.

Kısa süre içerisinde kendini kanıtlayan ünlü isim daha sonra sırasıyla Mehmet Ali Erbil ile birlikte Aşkım Aşkım dizisinde rol almıştır. Ayrıca, 2004 yılında Yazgı filmi ile gösterdiği unutulmaz başarı sayesinde Ankara Film Festivalinde de ödül kazanmıştır.

Engin Günaydın asıl çıkışını 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Avrupa Yakası isimli televizyon dizisinde yakalamıştır. Söz konusu dizinin 3.sezonundan itibaren Burhan Altıntop karakteri ile birlikte izleyicinin karşısına çıkan ünlü oyuncu, gösterdiği unutulmaz performans sayesinde gönüllerde taht kurmuştur.

Avrupa Yakası isimli televizyon dizisinden sonra 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl ve 2013 yılında Galip Derviş isimli televizyon dizilerinde de rol almıştır. Yine o dönem yaptığı resmi açıklamayla birlikte dizi oyunculuğunu bırakan Engin Günaydın, kariyerine sinema sektöründe devam edeceğini duyurmuştur.

Sinema sektörüne 2001 yılında Yazgı filmi ile başlayan ünlü oyuncu, 2020 yılına kadar 10 farklı projede yer alma başarısı göstermiştir. Özellikle 2017 yılında yayınlanan Aile Arası filminde gösterdiği başarı ile gönüllerde bir kez daha taht kurmuştur.

Burhan Altıntop Karakteri Kimdir?

Burhan Altıntop Karakteri Kimdir?

Burhan Altıntop karakteri, ünlü oyuncu Engin Günaydın tarafından canlandırılan kurgusal bir karakterdir. Avrupa yakası isimli projenin 3.sezonu ile birlikte diziye dahil olan bu karakter, idari müdür rolündedir.

Oldukça komik bir karakter olan Altıntop, yanında sürekli klasik bir çanta ile gezmektedir. Ayrıca, panik atak hastalığı da şiddetli bir şekilde bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde oldukça sevilen Burhan Altıntop, günümüzde de halen izlenmektedir.

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir