"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dilberay Konusu | Dilberay Oyuncuları | Dilberay Vizyon Tarihi

Aytaç Medya tarafından yapımcılığı üstlenilen Dilberay filmi merak içerisinde araştırılmaktadır. Özellikle arama motorları üzerinden Dilberay Konusu, Dilberay Oyuncuları ve Dilberay Vizyon Tarihi araştırılmaya başlandı. İşte, detaylar…

Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film’in yapımcılığını üstlendiği, Nalan Merter Savaş ve Kamuran Süner tarafından senaryosunun yazıldığı Dilberay filminin yönetmenliğini Müslüm filminin de yönetmenliğini Hakan Kırvavaç yani bilinen adıyla Ketche üstlenecek. Dilberay başrolünde BKM’nin en iyi yapımlarından olan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı program ile bilinen Büşra Pekin canlandırmaktadır. Ayrıca Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçar gibi isimler oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Hem biyografi hem de dram türü içerisinde bulunan Dilberay filminin çekimleri Adana, Sakarya ve İstanbul gibi farklı şehirlerde gerçekleştirildi. Küçük yaşlarda yüzüne kezzap atılmasıyla akıllara kazınan Dilberay’ın hayat hikayesini anlatan Dilberay filmi, CJ Entertainment aracılığıyla yayınlanacak.

Dilberay Konusu Nedir?

Türk Halk Müziği sanatçısı Dilber Ay’ın zorlu bir hayattan gelerek müziğiyle insanlara ses olduğu hayat hikayesini konu edinen Dilberay filmi, Kahramanmaraş’ta sekiz çocuklu dar gelirli bir ailenin kızı olarak çadırda başladığı hayatında pek çok üzüntü ve hüzün yaşadı. Küçük yaşta para karşılığında kendinden yaşça büyük bir adama satılarak evlendirildi. Dilber Ay’ın bu evlilikten de çocukları oldu. Şarkı söylediği için dayak yedi, işkence çekti ama yaşadığı acılara inat sesinden aldığı güçle sahnede zirveyide gördü en dipleri de. Hiç vazgeçmeyerek düştüğü dipsiz kuyudan şarkı söyleyerek çıktı.

Dilberay Oyuncuları

Dilberay Oyuncuları bu yılın en fazla merak edilen konuları arasında yer almıştır. Dizinin oyuncuları arasında birbirinden başarılı isimler bulunmaktadır. Dilberay filmi karakterleri:

Büşra Pekin – Dilber ay
Zeliha Kendirci – Genç Dilber Ay
Selen Uçer – Dilber Ay’ın Annesi
Ayberk Pekcan – Dilber Ay’ın babası

Dilberay Vizyon Tarihi

Dilberay Vizyon Tarihi belli oldu. Dilber Ay’ın hayat hikayesini konu edinen biyografik dram türündeki bu film 4 Şubat 2022 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak. Acı ve acı dolu hayatın filmleştirildiği bu film, yayınlanır yayınlanmaz hemen herkesin ilgisini çekecek gibi duruyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir