"Enter"a basıp içeriğe geçin

Elsa Karakteri

Last updated on Aralık 12, 2020

Elsa Karakteri, özgün adı Frozen olan, yönetmenliğini Chris Buck’ın yaptığı Karlar Ülkesi isimli 2013 yapım tarihli animasyon türündeki filmin ana karakteridir. Uzun sarı saçları ve mavi elbisesiyle bir ikon haline gelen karakter, filmde bir kraliçedir.

Elsa, küçük yaşta özel güçlere sahip olmuş ve özel güçleri sebebiyle kız kardeşi Anna’dan ayrı düşmek zorunda kalmıştır. Macera da bu andan itibaren başlamaktadır.

Disney’in ürettiği en iyi film kabul edilen Karlar Ülkesi, dünyanın her yerinde izlenme rekorları kırmıştır ve tüm zamanların en çok hasılat yapan animasyon filmi olmuştur. En İyi Animasyon filmi dalında Akademi Ödülü kazanan Karlar Ülkesi, oldukça popüler olan ve Demi Lovato tarafından seslendirilen film müziği Let It Go ile de En İyi Orijinal Şarkı dalında bir Akademi Ödülü kazanmıştır.

Ülkemizde de oldukça büyük bir kitle tarafından izlenmiş ve beğenilmiş olan Karlar Ülkesi’nin devam filmi Karlar Ülkesi 2, 2019 yılında gösterime girmiştir. Serinin ikinci filmi olan Karlar Ülkesi 2’de ise Elsa, Anna, Olaf ve Kristoff’un çıktıkları tehlikeli yolculuk anlatılmaktadır.

Karlar Ülkesi’nin Karakterleri Kimlerdir?

lsa Karakteri, özgün adı Frozen olan, yönetmenliğini Chris Buck’ın yaptığı Karlar Ülkesi isimli 2013 yapım tarihli animasyon türündeki filmin ana karakteridir.

Filmin ana karakteri olan Elsa, buz ve kar oluşturabilme yeteneğine sahiptir. Bu yeteneği Elsa’yı güçlü kılmakla beraber aynı zamanda tehlikelere de yol açabilmektedir. Filmde Elsa’nın küçüklüğünü seslendiren kişi Eva Bella; kraliçe olduğunda seslendiren kişi ise Idina Menzel’dir.

Anna, Elsa’nın kız kardeşidir. Kahverengi iki yandan örgülü saçları ile bilinen Anna, küçük yaşta çok sevdiği kız kardeşinden uzakaştırılmıştır. Filmde prenses Anna’yı seslendiren kişi Kristen Bell’dir.

Elsa karakteri Anna’yı bulma macerasında ona yardım eden cesur dağ adamı Kristoff’tur. Kristoff’un isteklerini yerine getiren sadık ren geyiği ise Sven’dir.

Bir kardan adam olan Olaf, Elsa ve Anna tarafından küçükken oynadıkları bir oyun sonucunda ortaya çıkmıştır

Karlar Ülkesi’nin Konusu Nedir?

Buz ve kar oluşturabilme yetenekleriyle doğan Elsa, kız kardeşi Anna ile oynarken istemeden ona bu yetenekleri yüzünden zarar vermiştir. İleride daha büyük sorunların ortaya çıkacağı korkusuyla Anna’nın Elsa’dan uzaklaştırılması kararlaştırılır ve Anna cücelerin yanına götürülür. Sihir yapabilen bu cüceler Anna’yı iyileştirir ve zihnindeki Elsa ile olan anıları silerler. Yıllar geçer ve Elsa’nın anne babası ölür. Bir prenses olan Elsa’nın ise artık kraliçe olma vakti gelir. Elsa’nın Arendelle Kraliçesi olması için düzenlenen taç giyme töreninde Anna ortaya çıkar ve Elsa’yla kavga ederler. Bütün özel güçleri herkes tarafıdan öğrenilen Elsa kaçmak zorunda kalır ve macera böylece başlar.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir