"Enter"a basıp içeriğe geçin

Garip Bülbül: Neşet Ertaş Konusu ve Karakterleri

Garip Bülbül Neşet Ertaş Konusu ve karakterleri film daha çıkmadana araştırılmaya başlandı. Filmin vizyon tarihi, ne zaman çıkacağı, oyuncuları, nerede çekildiği gibi detaylar araştırılmaya başlandı. İşte, Garip Bülbül Neşet Ertaş ile ilgili detaylar..

Ayla, Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, Kesişme: İyi Ki Varsın Eren, Müslüm gibi filmlerin yapımcılığını yapan Mustafa Uslu’nun eseri olan Garip Bülbül: Neşet Ertaş filmi 21 Ekim 2022 tarihinde vizyona girecek. Prof. Dr. Erol Parlak’ın can dostu olan Neşet Ertaş ile röportajı, görüşmeleri ve bunun yanı sıra Abdal Kültür ve geleneğinin de aktarıldığı Garip Bülbül, Neşet Ertaş adlı kitaptan uyarlanan filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yapacak. Hem biyografi hem de dram türündeki bu filmin senaryosunu Mert Dikmen ve Fulya Özcan kaleme aldı. Filmin ana fikri olarak büyük usta Neşet Ertaş’ın gençlik ve Almanya’dan Türkiye’ye geldiği zamanları anlatmaktadır.

Garip Bülbül: Neşet Ertaş Konusu

Garip Bülbül: Neşet Ertaş Konusu film daha çıkmadan araştırılmaya başlandı. Bozkırın Tezenesi lakabıyla tanınan ve abdallık geleneğinin büyük temsilcilerinden olan Neşet Ertaş’ın hayat hikayesi konu edinilmektedir. Yaşamı boyunca 400 plak ve bir çok kasete imza atmış olan Neşet Ertaş, Garip mahlasıyla pek çok şiir yazdı. 2012 yılında hayatını kaybeden Neşet Ertaş’ın hem özel hayatı hem de kariyer hayatıyla ilgili bilinmeyenler anlatılmaktadır. Abdal kültürünün son temsilcilerinden olan Neşet Ertaş’ın yanı sıra diğer ozanlarda konu edinilmiştir.

Garip Bülbül: Neşet Ertaş Oyuncuları

Garip Bülbül: Neşet Ertaş Oyuncuları arasında birbirinden başarılı isimler yer almaktadır. Büyük usta Neşet Ertaş’ı abdal geleneği günümüzde sürdürmeye devam eden iki ozan canlandıracak. Özellikle Bektaş Dolu, Neşet Ertaş’ın gençliğini canlandırırken Ramazan Bağgül de Neşet Ertaş’ın Almanya’dan Türkiye’ye kadar olan dönemi canlandıracaktır.

Garip Bülbül: Neşet Ertaş Vizyon Tarihi

Garip Bülbül: Neşet Ertaş Vizyon Tarihi sonunda belli oldu. 21 Ekim 2022 tarihinde sinema salonlarında olacak olan Neşet Ertaş’ın hayat hikayesini anlatan bu harika filmi siz de vizyon tarihinden itibaren seyredebilirsiniz. Filmin fragmanını izleyen kişiler tarafından çok sağlam bir film olacağı söylense de film piyasaya çıkmadan henüz net bir şey söylemek doğru olmayacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir