"Enter"a basıp içeriğe geçin

Pepee Karakteri

Last updated on Aralık 12, 2020

Pepee karakteri, 3-6 yaş grubu aralığındaki çocuklar için Ayşe Şule Bilgiç tarafından kurgulanmış bir çizgi film karakteridir. İlk kez 2008 yılında ülkemizde yayına girmiş olan Pepee, Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu tarafından hazırlanmış ve ilk olarak TRT Çocuk kanalında yayınlanmıştır. Yönetmenliğini Özhan Oda’nın yaptığı çizgi filmin senaryosu, pedagog ve özel danışmanlardan oluşan ekibin eşlik ettiği Ayşe Şule Bilgiç tarafından yazılmış ve eşi Kıraç tarafından müzikleri yapılmıştır.

Ülkemizde büyük ilgi toplayan Pepee, Kuzey Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Kazakistan ve Birleşik Krallık’ta da yayınlanmıştır.

2013 yılında TRT Çocuk’ta yayından kaldırılan pepee, 2014’te Show Tv’de tekrar yayına başlamıştır. 2015 ve 2016 yıllarında ise Planet Çocuk’ta yayınlanmıştır ve günümüzde bazı kanallar tarafından eski bölümleri yayınlanmaktadır.

Pepee Karakterleri Kimlerdir?

Çizgi filmin ana karakteri olan Pepee dört yaşındaki bir erkek çocuğudur. İlk bölümlerinde konuşma sıkıntısı çekmesi ve bu durumu atlatması anlatılmıştır. Pepee şarkı söylemeyi ve oyunlar oynamayı çok sevmektedir. Pepee karakterini Yağız Alp Şimşek seslendirmiştir.

Şuşu ise çizgi filmde görünmeyen, Pepee ile konuşan ve ona şarkılar öğreten bir karakterdir. Pepee’nin senaristi ve yaratıcısı olan Ayşe Şule Bilgiç, Şuşu’yu seslendirmektedir.

Pepee’nin en yakın arkadaşı ve aynı zamanda kuzeni olan Şila, Pepee’nin yaşlarında bir kız çocuğudur.

Bebee ise Pepee’nin küçük kız kardeşidir ve ağabeyi Pepee ile oyunlar oynamayı çok sevmektedir. Bebee’yi, Ayşe Şule Bilgiç ve Kıraç’ın kızları olan Elif Iraz Kıraç seslendirmektedir.

Pepee’nin anne ve babası olan Annee ve Babaa karakterleri ise çocuklarıyla vakit geçirmeyi seven ve onlara yeni şeyler öğreten kimselerdir.

Dedee ve Nenee ise çizgi filme renk katan iki ayrı karakterdir. Dedee, uçan balonu ile gökyüzünde gezer ve Nenee ise karete yapabilir.

Pepee’nin sonradan tanıştığı ve en yakın arkadaşlarından biri olan Zezee, ilk kez üçüncü sezonda izleyici karşısına çıkmış ve çok sevilmiştir. Pepee’ye benzerliğiyle dikkat çeken Zezee, Pepee’yle yaşıt bir kız çocuğudur.

Pepee Karakteri ve Konusu

Pepee Karakteri ve Konusu

Pepee, öğrenmeye meraklı, arkadaş canlısı ve mutlu bir çocuktur. Ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi ve Şuşu ile yeni şeyler öğrenip şarkılar söylemeyi çok sevmektedir. Çizgi film bu neşeli ve meraklı karakterin gün içerisinde yaşadıklarına yer vermektedir.

Pepee, hitap ettiği yaş grubundan olan bir çocuktur ve kendisi yeni şeyler öğrenirken izleyiciye de öğretmeyi başarmıştır. Yayınlandığı dönemden günümüze kadarki süreçte büyük bir ilgiyle izlenmiştir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir