"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ramiz Dayı Karakteri

Last updated on Aralık 12, 2020

2009 yılında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı Ezel dizisinin sevilen karakteri Ramiz Dayı’nın asıl adı Ramiz Karaeski’dir. Tuncel Kurtiz’in hayat verdiği Ramiz Dayı karakteri, ilk defa dizinin “Aşk ölümden güçlüdür” isimli 3. bölümünde izleyici karşısına çıkmıştır.

Ramiz Dayı, dizinin ana karakteri olan Ömer’e akıl hocalığı yapmasıyla ve onu bambaşka bir karaktere dönüştürmüş olmasıyla bilinir. Dizinin 2. sezonunda ağırlıklı olarak Ramiz Dayı’nın geçmişindeki yaşantısına yer verilmiştir ve Ramiz Dayı 61. Bölümde diziye veda etmiştir.

Ezel Dizisinin Karakterleri Kimlerdir?

Dizinin ana karakteri olan Ömer, aynı zamanda diziye adını da vermiştir. Arkadaşlarının kendisine ihaneti sonucu hapse düşen Ömer hapishanede Ramiz Dayı ile karşılaşmıştır.

Kimliğini ve fiziksel görünüşünü değiştiren Ömer, artık Ezel olmuştur. Dizide Ezel karakterini canlandıran oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’dur; Ezel’in Ömer halini canlandıran oyuncu ise İsmail Fİliz’dir.

Eyşan, babası tarafından kirli işler yaparak para kazanmaya alıştırılmış daha sonra bu hayatından kaçarken Ömer’le tanışmış ve Ömer’in aşkını kazanmıştır. Hasta olan kız kardeşinin iyileşebilmesi için babası tarafından Ömer’e ihanet etmeye zorlanmış ve Ömer’in hapse düşmesine sebep olmuştur. Dizide Eyşan karakterine hayat veren oyuncu Cansu Dere’dir.

Ali, Ömer’e hem iş vermiş hem de ağabeylik yapmış olan bir otomobil tamircisidir. Ömer’in hayatta en güvendiği insanlardan biri olan ve dizideki lakabı Kerpeten olan Ali, Eyşan ve Cengiz ile birlikte Ömer’e ihanet etmiştir. Dizide Ali karakterini canlandıran oyuncu Barış Falay’dır.

Yiğit Özşener’in canlandırdığı Cengiz karakteri ise Ömer’in en güvendiği ve sevdiği arkadaşıdır. Eyşan’a aşık olan Cengiz, Ömer’e hiç düşünmeden ihanet etmiş ve daha sonra Eyşan’la evlenmiştir.

Dizinin ikinci sezonunda ortaya çıkan ve Haluk Bilginer’in hayat verdiği Kenan Birkan, Ramiz Dayı’nın geçmişinden gelen bir karakterdir. Geçmişte çok iyi dost olan Ramiz ve Kenan’ın, aynı kadına aşık olmalarının ardından büyük dostlukları düşmanlığa dönüşmüştür.

Ezel’in Konusu Nedir?

Ezel’in Konusu Nedir?

Ömer, görme engelli annesi, babası ve kardeşiyle yaşayan saf ve iyi niyetli bir gençtir. En yakın arkadaşları Cengiz ve aynı zamanda patronu olan Ali’dir. Babasının kirli yaşantısından kaçan ve yeni bir hayata başlamak isteyen Eyşan Ömer’le karşılaşır ve birbirlerine aşık olurlar.

Daha sonra hasta kız kardeşi ile Eyşan’ı tehdit eden babası Eyşan’ı Ömer’e ihanete zorlar. Eyşan, Cengiz ve Ali’nin ihanetleri sonucu Ömer hapse düşer. Hapiste karşılaştığı Ramiz Karaeski kendisine yardım eder ve Ömer herkes tarafından öldü bilinirken Ezel’e dönüşmüştür. Güçlü ve saygın bir adam olan Ezel, kendisine bunu yapanları tek tek cezalandırır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir