"Enter"a basıp içeriğe geçin

Şirin Baba Karakteri

Last updated on Aralık 12, 2020

Şirin Baba karakteri, dünya tarihinin en sevilen ve en popüler olan çizgi film karakterlerinden biri olarak bilinmektedir. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada yayınlanan Şirinler isimli çizgi filmin içerisinde yer alan Şirin Baba, son derece sevecen, sempatik ve bir o kadar da yardım sever özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Dilerseniz, unutulmaz çizgi film karakterini biraz daha yakından daha detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Şirinler

Şirinler

Şirinler, ilk olarak 1958 yılında Pierre Culliford tarafından yayınlanan özel çizgi roman ile birlikte hayatımıza girmiştir. Kısa süre içerisinde büyük ilgi gören çizgi roman serisi, 1981 yılında televizyona aktarılmıştır.

Amerika Birleşik Devletlerin de yayınlamaya başlayan Şirinler, son derece kısa bir süre içerisinde gördüğü muhteşem ilgi ile tüm dünyaya yayılmıştır. Televizyonlarda yayınlandığı dönemlerde oldukça iyi ilgi gören çizgi film, ani bir şekilde yüksek izlenme oranlarına rağmen yayınlardan kaldırılmıştır.

Tarihler 3 Ağustos 2011 tarihini gösterdiğinde Şirinler bu kez 3 boyutlu olarak beyaz perdeye gelmiştir. Son derece eğlenceli bir film olan Şirinler, gişede gösterdiği unutulmaz performans sayesinde seri haline gelmiştir.

Serinin devam filmi olarak lanse edilen Şirinler 2 ise 31 Temmuz 2013 tarihinde vizyona girmiştir. O dönem de gişe de gösterdiği unutulmaz performans ile dikkatleri üzerine çeken yapım, 159 milyon hasılat elde etme başarısı göstermiştir.

Serinin son filmi olan Şirinler Kayıp Köy ise 7 Nisan 2017 tarihinde eş zamanlı olarak tüm dünyada vizyona girmiştir. 3 Şirinin gizemli ormanda yaptığı macera dolu yoluculuğu konu alan Şirinler Kayıp Köy, gişe de 100 milyon dolardan fazla hasılat elde etme başarısı göstermiştir.

Şirin Baba Karakteri

Şirin Baba Karakteri

Şirin Baba karakteri, çizgi film dünyasının en sevilen ve en popüler olan karakterlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Şirinlerin lideri olarak lanse edilen Şirin Baba, kırmızı kıyafetleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Diğer şirinlere göre yaşça büyük olan Şirin Baba, büyü ve iksir yapımında oldukça başarılı ve yardım severdir.  Herhangi bir olumsuz durumda Şirinleri korumak için elinden gelen her şeyi yapan Şirin Baba karakteri, Şirinler köyünde de herkes tarafından oldukça fazla sevilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir