"Enter"a basıp içeriğe geçin

Superman Karakteri

Last updated on Aralık 12, 2020

Superman Karakteri, kuşkusuz dünya tarihinin en popüler ve en çok sevilen süper kahramanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Çizgi roman ile birlikte hayatımıza giren bu karakter, kuşkusuz zamanla izleyicinin gönlünde taht kurmuştur. Dilerseniz, izleyicinin gönlünde taht kurmuş, dünya tarihinin en önemli karakterlerinden biri olan Superman karakterini gelin daha yakından ayrıntılı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Geçmişten Günümüze Superman Karakteri

Geçmişten Günümüze Superman Karakteri

Superman karakteri, ilk olarak 1933 yılında çizgi roman için yaratılmış kel bir karakterdir. Uzaydan gelen bu karakter, üstün güçleri ile insanları korumakta ve gelen dış tehditlere karşı amansız bir mücadele vermektedir.

1938 Yılına kadar Superman karakteri, çeşitli değişiklere uğramıştır. O Dönem DC Comics dergisinde yayınlanan Superman, kuşkusuz okuyucunun gönlünde taht kurmuş ve günümüzde yer alan karakterin temeli atılmıştır.

Süper kahramanlar içerisinde tek kostümü değişmeyen kahraman olan Superman özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Doğa üstü güçlere sahip olan Superman, diğer kahramanlara göre oldukça hızlıdır. Aynı zamanda karakterimiz, gökyüzünde son derece kolay bir şekilde uçabilmektedir.

Krypton gezegeninden dünyaya gelen Superman 1,91 metre boyunda ve tam 102 kilo ağırlığındadır. Superman, çizgi romanlarda gördüğü muhteşem ilgiyle birlikte kısa süre içerisinde beyaz perdeye geçiş sağlamıştır.

Her ne kadar son derece güçlü bir karakter de olsa Superman, kriptonit taşına karşı son derece hassastır. Beyaz perdeye de aktarılan Superman, çeşitli dizilere de konu olmuştur. İşte, süper kahramanın beyaz perdedeki durumu.

Sinema ve Dizi Sektöründe Superman

Sinema ve Dizi Sektöründe Superman Karakteri

Superman karakteri, kuşkusuz dünya sinemasının en önemli karakterlerinden biri olarak kabul edilmektedir. 1976 Yılında başlayan ünlü seri, hızla popüler olarak günümüzde kadar gelmiştir. Söz konusu karakteri canlandıran oyuncular ise şu şekildedir; Christopher Reeve, Tom Welling, Brandon Routh, Tyler Hoechlin ve Henry Cavill (Günümüz).

Superman karakteri, çizgi roman ve beyaz perdenin dışında izleyicinin karşısına dizi ile de çıkmıştır. 2001 Yılında başlayan ve yaklaşık 10 yıl süren Smallville dizisi, Superman ’nin gençlik yıllarını anlatmaktadır. Son derece popüler olan ve oldukça sevilen bu dizide Superman’i Tom Welling canlandırmıştır.

Supergirl dizisi temel de Superman’ nin kuzenini anlatsa da dizinin ilerleyen bölümlerinde Clark Kent’ te diziye dahil olmuştur. 2015 Yılında başlayan ve dönemin en popüler dizilerinden biri olan Supergirl, yaklaşık 5 sezon devam etmiştir. Dizi de yer alan Superman rolünü ise Tyler Hoechlin canlandırmıştır.

 

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir